НОВИНИ

Проєкт studio KAPI "Місто щасливих хлопчиків" переміг на 15-ому пітчингу Держкіно

Проєкт короткометражного фільму studio KAPI "Місто щасливих хлопчиків" став одним з чотирьох переможців 15-ого конкурсного відбору кінопроєктів Держкіно за напрямом "Анімаційні короткометражні фільми-дебюти". 

Проєкт набрав 13,17 бала, таким чином посівши друге місце у категорії. 

Стрічка отримає фінансування від держави у розмірі 1 399 685,00 гривень. 


"Місто щасливих хлопчиків" – атмосферна 7-хвилинна анімаційна короткометражка, яка стане фільмом-дебютом для режисерки Юлії Шалімової. 


У літературному ж вимірі це друге оповідання із однойменного триптиху дитячої письменниці Наталі Гузєєвої. Воно про щастя, взаємоповагу і толерантність.


Це історія чотирьох хлопчиків, які будують на пляжі місто з піску. Вони познайомились у готелі курортного містечка, де зупинилися разом зі своїми мамами. Хлопчики є представниками різних національностей та релігій, але вони взагалі не задумуються про це. Власне, чому вони повинні? Адже так просто бути друзями!Їм цікаво спілкуватись одне з одним, гратися на пляжі, плавати і, звичайно ж, будувати храми з піску. Такі будівлі легко зруйнувати, але хлопчики цим не переймаються. Вони зосереджені на процесі творення, а не руйнування.


Щовечора морські хвилі руйнують місто з піску. І щоранку хлопчики відбудовують його знову. Спочатку кожен із них зводить свою окрему будівлю, але згодом вони об’єднуються і будують спільне місто. Вони допомагають одне одному та привносять у нього частину свого світу, своєї культури.


Згодом їхня фантазія перестрибує разом із ними усередину міста. І ось вони вже несуться вулицями міста, прикрашають та змінюють його. Разом. Місто оживає – і це місто щасливих хлопчиків.


Тизер анімаційного фільму "Місто щасливих хлопчиків"


Історія чотирьох хлопчиків, які разом будують місто із піску – це метафора нетоксичного співіснування. І йдеться не тільки про очевидне – некровопролитне співіснування віросповідань різних народів, – а й про взаємопідтримку незалежно від того, яка різниця поглядів не стояла б між людьми.


Ми переконані, що залишатись людьми, зберігати у собі емпатію до навколишнього світу – не таке вже складне завдання.


Режисерка стрічки – Юлія Шалімова. Для втілення ідеї вона обрала формат мальованої 2D-анімації з елементами трансформації та колажу.


Додамо, що разом із проєктом "Місто щасливих хлопчиків" фільмами-переможцями за напрямом "Анімаційні короткометражні фільми-дебюти" також стали проєкти "Поза часом" (ТОВ "Добранічфільм"), "Тук Тук Тук" («МИР І КО ПРОДАКШН»), "КІТ" (ТОВ "ХЕППІ ХІППІ ЛАБ").