НОВИНИ

Українську короткометражку «Тигр блукає поруч» відібрали до офіційної програми фестивалю у Токіо

Короткометражний анімаційний фільм «Тигр блукає поруч» української режисерки Анастасії Фалілеєвої увійшов до офіційної програми міжнародного фестивалю Short Shorts Film Festival & Asia. Стрічка створена studio KAPI за підтримки Держкіно.

Картина присвячена темі підліткової депресії. Крізь призму тривожних фантазій вона розповідає історію старшокласниці Кацумі, яка переживає депресивний розлад і зневірилася у підтримці та любові навіть найближчих.


«Це дуже круто, що наш фільм поїде до Японії. До того ж, це мій перший фестиваль із оскарівською акредитацією. Я люблю цю країну, мій фільм відтворює її стилістику. І сам факт відбору я вважаю свого роду визнанням автентичності стрічки», – зазначила режисерка.

Одна з особливостей проєкту – він створений зі сміття.«Відбір до такого фестивалю – чудо. Завжди сподіваєшся, що твою роботу помітять. Але, на жаль, реальність інша, конкуренція дуже висока. І навіть якщо фільм хороший, це геть не завжди означає, що увага до нього буде прикута апріорі. Тому для нашої студії ця новина стала великою і радісною несподіванкою. Той світ, який змалювала Анастасія Фалілеєва, відгукнувся у тій країні, яка була зображена. Хіба не чарівно? Для нас це підтвердження, що режисерка знайшла точну форму для висловлення своїх думок, почуттів і ведення оповідання в цілому», – прокоментував генеральний продюсер studio KAPI Михаль Маргуліс.

Short Shorts Film Festival & Asia розпочав свою історію у 1999 році і є одним з найбільших фестивалів короткометражних фільмів в Азії. Проводиться у Токіо, проте цьогоріч через карантинні обмеження частина заходів фестивалю відбудеться в онлайн-форматі 11 червня.

Фестиваль визначає переможців і переможниць у низці категорій, як то «Довкілля», «Туризм», «CG анімація», «Документальні стрічки» тощо. Фільм-володар премії Гран-прі може бути номінований на премію «Оскар» у категорії «Короткий метр» наступного року.

Більше про проєкт дізнавайтесь тут.