НОВИНИ

Проєкт «Далія і Червона Книга» переміг на 17-ому пітчингу Держкіно: про що він (фото, відео)

За результатами другого етапу 17 конкурсного відбору кінопроєктів переможцем у категорії «Анімаційні повнометражні фільми (для широкої глядацької аудиторії)» став проєкт «Далія і Червона Книга», який презентувала studio KAPI (ТОВ «Студіо КАПІ»).

Йдеться про велику міжнародну колаборацію. У ній беруть участь три продюсерські компанії із Аргентини і по одній із Іспанії, Перу, Колумбії й тепер України.


Продюсером стрічки є Альваро Уртізбере (Аргентина). Виконавчим продюсером від України є СЕО studio KAPI Михаль Маргуліс.

Головним режисером проєкту є Давід Бісбано. Режисеркою від України є Оксана Карпус.

Довідка. Режисер Давід Бісбано - відомий автор у світі анімації. Його анімаційні фільми презентувалися на великих міжнародних кінофестивалях, були відзначені низкою нагород. Так, його попередній анімаційний 3D-фільм «Роденція і зуб принцеси» було продано у 80 країн.

Українська режисерка проєкту Оксана Карпус, лауреатка державної премії імені Лесі Українки, має великий досвід роботи із stop motion анімацією. Зокрема, працювала у великому міжнародному проєкті. Так, вона була режисеркою від України при створенні українсько-французького серіалу "Planet Grabo" (25 серій по 12 хв.), який демонструвався на 65 телеканалах світу.

Фільм знімається у змішаній техніці – 2D, 3D і stop motion. Жанр фільму – пригоди, фантастика, сімейний. Хронометраж – 85 хвилин.

«Дочка відомого письменника, який нещодавно помер, Далія має завершити недописану книгу свого батька. Для цього їй доведеться стати частиною історії і зіткнутись віч-на-віч із персонаж(к)ами, кожен/кожна з яких будь-що хоче стати головним героєм/героїнею книги. У Далії є лише 12 годин, одна порожня сторінка та ручка для завершення роману. Чи вдасться дівчинці закінчити батькову книгу?» – мовиться у синопсисі до стрічки.


Виробництво фільму триває з 2017 року. Наразі готовий сторіборд (більш ніж 500 аркушів), 3D-аніматік і вже є 40 хвилин анімованого матеріалу.

Українська команда проєкту займатиметься детальною розробкою схем світла, спеціального висвітлення об’єктів та створення 20 хвилин 3D-анімації із загального хронометражу фільму.


Попри те, що її прем’єра стрічки запланована на 2023 рік, компанія Disney вже придбала права на дистрибуцію «Далії та Червоної Книги» на території всієї Латинської Америки. Це стало відомо під час цьогорічного Каннського кіноринку, який відбувся у першій половині липня.